Header ad

Devler Birleşti Proje İzmir’de Hayata Geçiyor

Geçen ay Emlak Konut’un İzmir Alsancak ihalesini kazanan Teknik Yapı, 1.6 milyar liralık projeyi Halk GYO ile ortak hayata geçirecek. Projeden Emlak Konut’un kasasına 585.2 milyon TL girecek

Emlak Konut GYO’nun İzmir Alsancak’ta hayata geçirmeyi planladığı projeyi 1.6 milyarlık hasılat taahhüdüyle geçtiğimiz ay kazanan Teknik Yapı, Halk GYO ile işbirliği yaptı. ‘Teknik Yapı- Halk GYO Adi Ortaklığı Şirketi’ tüm gider ve gelirlerden elde edilecek kârı yarı yarıya paylaşacak. Projeden elde edilecek hasılatın en az 585.2 milyon lirası Emlak Konut GYO’ya aktarılacak. Proje ihalenin şartlarına uygun olarak ticaret, konut ve turizm alanlarından oluşacak. Ayrıca proje kapsamında kültürel fonksiyonları barındıracak yapılar, park, otel, ibadet alanı, ofis ve konutlar yer alacak.

6 AY İÇİNDE BAŞLAYACAK
Projeyle ilgili çalışmalara 6 ay içinde başlanacağını anlatan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Halk GYO ile yaptığımız ortaklıkla İzmir’e yakışır bir proje hayata geçireceğimize inanıyorum. Özel sektör ve kamuyu bir araya getiren proje İzmir’in gayrimenkul sektörüne de değer katacak” diye konuştu. Durbakayım, Emlak Konut, Halk GYO ve Teknik Yapı’nın güçlerini birleştirerek hayata geçirilecek projede ‘en iyi ürünü en iyi fiyata sunma’ stratejisini sürdüreceklerini belirtti.

İZMİR’E DEĞER KATACAĞIZ
İzmir’i hayata geçirecekleri projeyle daha da güzelleştireceklerini kaydeden Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Bulunduğumuz bölgenin yaşam standartlarını yükselterek sektöre değer katmak her zaman önceliğimiz. Ege’nin incisi İzmir’deki ilk projemizi hayata geçirmekten dolayı heyecan içindeyiz” dedi.

Emlak Konut’un mevcut ve önceki genel müdürleri İzmir’de buluştu. Feyzullah Yetgin, halefi Murat Kurum ile Alsancak’ta hayata geçirilecek 1.6 milyar liralık projede birlikte çalışacak. Yetgin, 2003-2009 yılları arasında Emlak Konut GYO Genel Müdürü olarak görev yapmıştı.

Yazar Hakkında

Smmm Denetçi Bilirkişi

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

preloader